blog

No to w drogę!

Podróżowanie kamperem jest świetną przygodą zarówno dla najmłodszych ,jak i tych starszych uczestników wycieczki. To właśnie dzięki wybraniu się na wakacje kamperem mamy możliwość zobaczenia o wiele więcej ciekawych miejsc niż decydując się na wakacje transportem lotniczym lub kolejowym.

Rozpoczynając naszą przygodę z kamperem mamy dokładnie zaplanowaną podróż oraz przystanki, podczas których będziemy mogli odpocząć po długiej podróży. Miejsca, które świetnie sprawdzą się dla naszej podróży, z całą pewnością będą to specjalne kempingi, w których będziemy mogli postawić nasz kamper i móc korzystać z uroków wakacji. Kempingi z możliwością pozostawienia naszego pojazdu, są rozmieszczone po całej Europie. Najchętniej korzystamy z kempingów we Włoszech, Chorwacji, Francji czy Hiszpanii. Będąc na terenie kempingu, mamy pewność i gwarancję, że nasz kamper jest bezpieczny. A co w sytuacji kiedy planujemy zatrzymać się na postój niespodziewanie? W takim przypadku należy w pierwszej kolejności wyszukać miejsca, w którym możemy bezpiecznie i legalnie postawić nasz środek transportu. Zazwyczaj są specjalne przeznaczone parkingi dla kamperów, z których możemy skorzystać. Miejsce parkingowe powinno być na tyle szerokie, aby spokojnie móc zaparkować i pozostawić nasze auto. Warto także wspomnieć, że podczas pozostawienia naszego kampera na parkingu, nie możemy w nim nocować. Jest to przepis, który warto przestrzegać, by nie otrzymać mandatu w Chorwacji lub Szwajcarii, natomiast w Austrii lub Niemczech takiej kary nie otrzymamy. Decydując się na wyjazd do Hiszpanii warto wiedzieć, że wzdłuż wybrzeża są specjalne wyznaczone miejsca do zaparkowania “na dziko” naszego kampera.

Kamperem przez świat

Wakacje kamperem to świetny sposób na zobaczenie pięknych i mało turystycznych miejsc. To możliwość poznania kultury, architektury, ludzi z zupełnie innej strony. Decydując się na taką formę wyjazdu warto wcześniej dokładnie sobie zaplanować drogę oraz wypisać miejsca, w którym będziemy mogli się zatrzymać legalnie. Jeśli nie chcemy otrzymać mandatu, warto się do wyjazdu kamperem odpowiednio przygotować.