blog

Coraz więcej osób podczas planowania wczasów stawia na caravaning. To jedna z form turystyki motorowej, której bazą jest przyczepa kempingowa lub samochód kempingowy. Zakup własnego samochodu kempingowego jest dość kosztowny, dlatego wiele osób, zaczynając swoją przygodę z caravaningiem, wybiera wypożyczenie samochodu kempingowego. Z tą decyzją związane są również koszty, ale szybciej, mądrzej i ekonomiczniej jest na początek zapłacić kilkaset złotych za dobę i jeśli ten rodzaj turystyki nie przypadnie do gustu, po prostu zakończyć wynajem pojazdu, niż kupić własny pojazd i później żałować tak dużego wydatku.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na wczasy w kamperze?

Samochód kempingowy daje mnóstwo swobody – nie jesteśmy ograniczeni godzinami zameldowania i wymeldowania się z hoteli. Na trasie możemy spotkać grupy osób podróżujących w podobny sposób i nawiązać z nimi niezwykłą więź. Jednak przede wszystkim zaletą jest tutaj możliwość zwiedzenia całego kraju w zaledwie tydzień lub dwa.

Wynajem kampera

Gdy już zdecydujemy się na wynajem samochodu kempingowego, warto zapoznać się z warunkami i sposobem wynajmu. Jak wynająć samochód kempingowy? Na początek trzeba wybrać firmę zajmującą się wynajmem kamperów i dokonać rezerwacji. Następnie w ciągu 3 dni od otrzymania akceptacji rezerwacji należy złożyć zamówienie na samochód kempingowy, podając dane osobowe, termin oraz dane do faktury. W załączniku trzeba wysłać skan dowodu osobistego, prawa jazdy oraz potwierdzenie wpłaty 30% wartości brutto kosztów wynajmu. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia wynajmu należy zapłacić resztę kosztów za wynajem oraz kaucję zwrotną.