Jak wynająć samochód kempingowy? – Wynajem w pigułce

Wystarczy zaledwie kilka kroków, by móc udać się kamperem na swoje wymarzone wakacje! Poniżej przedstawiamy najważniejsze obowiązujące zasady oraz instrukcję jak wynająć samochód kempingowy w naszej firmie:

1. Skontaktować się z naszą firmą mailowo lub telefonicznie w celu zarezerwowania wynajmu na wybrany termin.

2. Po akceptacji terminu należy:
– w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia złożyć pisemnie zamówienie na kamper podając dane osobowe, proponowany termin wyjazdu i dane do faktury.

– w załączeniu wysłać skan dowodu osobistego, prawa jazdy oraz potwierdzenie wpłaty zaliczki na poczet wynajmu w wysokości 30% wartości brutto wynajmu. Ewentualny zwrot zaliczki, w przypadku rezygnacji, rozpatrywany będzie indywidualnie.

3. Kierowca kampera musi mieć ukończone 27 lat i posiadać prawo jazdy od minimum trzech lat.

4. Wyposażenie naszych kamperów w cenie wynajmu! Samochody są przygotowane do trasy, posiadają pełną butlę z gazem, chemię do toalety, stół, krzesła, możliwość skorzystania z pościeli, namiot dla 3 osób).

5. Najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem wynajmu należy wpłacić resztę opłaty za wynajem oraz kaucję zwrotną w wysokości 5000zł.

6. Kaucja zwracana jest w ciągu 7 dni od ukończenia wynajmu. Jesteśmy pełni nadziei, że wszyscy Wynajmujący otrzymają ją w pełnej wysokości!

7. Przed odebraniem samochodu, każdy Klient przechodzi obowiązkowe szkolenie z obsługi kampera.

8. Po przejściu szkolenia i podpisaniu niezbędnych dokumentów można wyruszać na podbój Polski czy Europy, a dokładnie krajów UE oraz Norwegii, Szwajcarii, Anglii i na płw. Bałkański. Niestety, naszym kamperem nie ma możliwości zwiedzenia Rosji oraz Ukrainy.

9. Kampery mają DMC 3500 kg. Masa własna kampera to ok. 2900 kg. Dlatego warto pamiętać, że na podróżnych i bagaż łącznie przypada nieco mniej niż 600 kg. Do wagi kampera bardzo rygorystycznie podchodzi policja, np. w Austrii.

10. W przypadku kolizji, bądź awarii samochodu należy natychmiast powiadomić policję, ubezpieczyciela oraz biuro – właściciela kampera i poczekać na dalsze wytyczne.

11. Kamperem nie wolno przekraczać prędkości 110 km/h. Taka prędkość jest najbardziej optymalna i bezpieczna, a także zapewnia przyjemność z jazdy oraz jednoczesnego zwiedzania. W miarę możliwości należy unikać dróg kamienistych, wąskich, wyboistych i nieutwardzonych ze względu na uszkodzenie pojazdu i związaną z tym konieczność przerwania urlopu. Samochód posiada duże gabaryty, dlatego wymaga szczególnej uwagi podczas prowadzenia i parkowania.

12. Wynajmujący ma obowiązek dbać o właściwe zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży. Pozostawienie w pojeździe kluczyków oraz dokumentów może spowodować, że będą to Państwa najdroższe wakacje w życiu, ponieważ w takich przypadkach ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania.

13. Dbamy o Państwa komfort, dlatego wypożyczamy samochód czysty oraz zadbany i tego samego wymagamy od naszych Klientów. Kamper należy zwrócić: umyty z zewnątrz, posprzątany wewnątrz, z pełnym bakiem paliwa, z opróżnionymi zbiornikami – brudnej wody i toalety.

14. Ostatnim krokiem na naszej liście jest… złożenie rezerwacji na kolejne wakacje! 🙂