blog

Choć rodzinne wakacje w kamperze mogą wydawać się kosztownym przedsięwzięciem, warto wziąć je pod uwagę podczas planowania letniego wyjazdu. Takie rozwiązanie zapewni nam prywatność i pełną swobodę, a także – w razie potrzeby – bezpieczny margines improwizacji.

Wynajem kampera na wakacje z dziećmi? Poznaj wady i zalety

Z podróżą kamperem wiążą się nieodmiennie wolność i niezależność – tylko od nas zależy, dokąd pojedziemy i jak długo tam zostaniemy. Nie wiążą nas ani opłacone domki letniskowe czy miejsca w hotelach, ani zarezerwowane bilety na pociąg czy samolot. Nawet jeżeli nasze plany są już precyzyjnie ustalone, w każdej chwili możemy je zmienić bez żadnych konsekwencji.

To z kolei oznacza, że możemy zwiedzać we własnym tempie i zgodnie z własnymi upodobaniami – to doskonała okazja, by dzieci zobaczyły tak wiele świata, jak tylko pozwalają im na to ciekawość i wiek. Marzy Wam się podróż od morza do gór? A może odwiedziny w kilku krajach Unii Europejskiej jeden po drugim? Kamper do wynajęcia pozwoli Wam wyreżyserować taką wycieczkę od podstaw i dostosować ją do oczekiwań i predyspozycji całej rodziny. Lubicie oglądać zabytki i zwiedzać muzea? Zatrzymajcie się w Wiedniu, Berlinie czy Pradze czeskiej i oprowadźcie dzieci po miejscach ważnych dla kultury danego kraju. A może raczej preferujecie relaks na łonie natury? Swoboda, jaką daje kamper, pozwoli Wam na ominięcie wszelkich punktów turystycznych i udanie się na biwak w dzikie ostępy lub odpoczynek na plaży.

Ponadto w wynajętym samochodzie Wasze możliwości zabrania bagażu nie będą tak ograniczone, jak np. w pociągu czy nawet samochodzie osobowym – możecie więc spakować się w taki sposób, by być gotowymi na każdą okazję i okoliczności.

Jaka jest więc wada podróżowania kamperem? To cena, która szczególnie w sezonie wysokim może wydawać się zbyt wielka, jeżeli zapoznamy się z nią bez namysłu. Gdy jednak rozważymy wszystkie korzyści płynące z posiadania ruchomego miejsca noclegu i możliwości wygodnego spędzania czasu podczas jazdy – a także koszty, jakie moglibyśmy ponieść, wynajmując np. pokoje we wszystkich odwiedzanych przez nas miejscach – od razu zorientujemy się, że jest to inwestycja, której warto dokonać.